skip to Main Content

Així va ser la festa major al Cor d’Horta i la dels nostres socis…

Un any més acomiadem la Festa Major d’Horta, fent un balanç de les activitats fetes.

Aquest any des de la nostra entitat hem volgut participar d’aquesta festa amb una activitat innovadora, el joc  “Escape Game:  Les Relíquies del Temps” que ha fet passejar a més de 40 persones pels carrers del barri i pels nostres establiments associats buscant pistes i resolent enigmes per retornar al nostre viatger temporal al seu present. 

Estem molt contents amb els resultats de l’activitat que ha gaudit d’un èxit total de participació, i ha obtingut valoracions molt positives en l’execució del joc. Ara ja estem treballant per a dur a terme iniciatives i activitats tan atractives com aquesta!!!

Scape Game: Les Relíquies del Temps al Cor d'Horta

La nova campanya per Festa Major del Cor d'Horta: Les Relíquies del Temps, un scape game pels establiments del Cor d'Horta. Volem agraïr a tots els participants haver confiat amb nosaltres per gaudir plegats de la Festa Major, als establiments col·laboradors: Stefano HORTA, FerreteriaMarimon, Les herbesdhorta, Espacio Creativo, Can Corretja, Espai Dolç, OH My Gos, Dobleeespai Sampietro, Moline Galeries Horta, Kokolo, Escola de Música Virgínia Blanch, Punt Esport Shop Page, LlunadepaperBarcelona, Collell, Quick Sec Tajo, Arreglos Horta, Fersay Barcelona Districte 7, JugarXJugar, El Gat Pirata, Gemma Fradera Barcelona i als amics de Ozzypiuntur per haver creat aquest joc. Gràcies !!!

Publicada por Cor d'Horta en Domingo, 15 de septiembre de 2019

La nostra associada i amiga Fe Ferré també va gaudir d’un gran èxit en el seu recital del llibre de poesia  – “Un Camí de Margarides”-  del qual n’és l’autora. L’acte es va fer a la Biblioteca Horta Can Mariner i va comptar amb la companyia de la Glòria Catalán que va posar veu als versos, la Núria Jordán de Punt Esport que va il·lustrar els seus poemes, i la Llibreria Eivissa, que va fer possible la venda de llibres.

Moltes felicitats!

                                                                                                                      

L’Horta Esportiva es va convertir en un centre d’escalada per als més petits/es en aquesta Festa Major, i es va omplir d’infants que volien escalar l’espectacular rocòdrom que es va ubicar a les instal·lacions del centre esportiu. Us deixem algunes de les imatges que demostren els fantàstics resultats d’aquesta activitat tan divertida per gaudir en família!!

                      

I la nostra associada de Dos Punts la va “liar” ben grossa amb la seva YarnBombing! El C/Horta es va omplir d’amor amb tots els treballs de ganxet que es van teixir en forma de “grannys” i que van servir per decorar mobiliari urbà per fer més bonic el nostre barri.  Felicitats Alba, i gràcies per aquesta genial iniciativa !!!

Ara haurem d’anar rumiant les activitats per a la Festa Major d’Horta de l’any que ve, mentre gaudim de les campanyes d’animació i dinamització que anirem fent !!

Articles Relacionats

Back To Top