skip to Main Content

Dia de el llibre i la rosa 2020 – Es celebra amb actes suspesos

La Cambra de el Llibre de Catalunya juntament amb el Gremi de Floristes han decidit mantenir la celebració del Dia del Llibre i la Rosa però suspenen la celebració de passeig de Gràcia:

Aquest 23 de juliol …. celebra un dia de el Llibre i de la rosa diferent però excepcional !!!

No hi haurà Sant Jordi 2020 a Barcelona. El Gremi de Llibreters i el de Floristes han decidit cancel·lar la versió d’estiu de el dia de el llibre i la rosa, prevista per al 23 de juliol, arran de les restriccions presentades pels brots nous de coronavirus a Barcelona i l’àrea metropolitana. La celebració del dia de Sant Jordi 2020 ja va ser cancel·lada a l’abril, ja que va coincidir en ple confinament i estat d’alarma per la Covid-19.

Ara, els organitzadors han decidit tornar a suspendre el programa previst per al 23 de juliol al Passeig de Gràcia per tal d’evitar la propagació de virus després de les últimes dades de l’coronavirus a Catalunya i el risc de brot.

De tota manera, no volen deixar que el virus apagui la il·lusió d’aquesta celebració per això, la proposta és celebrar-ho en les floristeries i llibreries de cada barri:

Llibres:

Betevè ha fet una selecció de diferents propostes literàries que podràs trobar a:

Llibreria Papereria Eivissa – Plaça d’’Eivissa, 7 – Tel. 934290954

Papermoon – C/ Cartellà, 172 – Tel. 934206793

Selecció de llibres

Roses:

Prop de dos milions de roses per al Sant Jordi d’estiu, segons el Gremi de Floristes de Catalunya, s’assolirà un 30 % de les vendes habituals d’un 23 d’abril

El Gremi de Floristes de Catalunya creu que el Sant Jordi del 23 de juliol es “mouran” uns dos milions de roses, que suposarien en el millor dels casos un 30 % de les vendes d’un Sant Jordi normal. El president del gremi, i de la junta de la nostra entitat, Joan Guillén, afirma que amb aquest volum no s’ha de patir per l’abastiment de flor. Creu, a més, que tenint en compte la data i les circumstàncies de la celebració, ja seria un èxit assolir aquest nivell de vendes. De fet, està molt per sota del volum de roses que es venen durant un Sant Jordi “normal”, quan s’arriba normalment als set milions de roses.

A la nostra entitat podreu trobar les roses a les nostres floristeries associades:

Floristeria Martínez – Carrer Tajo, 73 – Tel. 934295122

L’art d’HORTA floristes – Carrer d’Horta, 43 – Tel. 932504124

L’Hivernacle d’Horta – Riera Marcel·li, 1 – Tel. 933589900

#devorallibres:

Amb el Cor d’Horta i betevè… podreu jugar al #devorallibres, el joc de la Barcelona literària

betevé, la Fundació Barcelona Comerç i Biblioteques de Barcelona proposen un joc en línia per donar suport a la cultura i el comerç de proximitat amb motiu de la diada de Sant Jordi.

Tota la informació sobre el joc del #devorallibres AQUÍ

La llegenda de Sant Jordi:

Voleu saber una miqueta més de la llegenda de Sant Jordi?. Va ser Jordi una persona real? Realment es va quedar amb la princesa? Què simbolitza exactament el drac? Investiguem el mite amb experts i amb l’anàlisi de les principals obres d’art que, al llarg dels segles, l’han retratat a ell, al drac i a la princesa, que són molt diferents segons l’època.

Llegenda de Sant Jordi

I per als més petits…:

El conte de Santa Jordina

 

 * Font oficial d’aquesta notícia: https://beteve.cat/agenda/sant-jordi-barcelona/

Articles Relacionats

Back To Top